Magento E-Ticaret yazılımına 490 $ ile sahip olabilirsiniz. Yıllık ödeme yok..

Detaylar için tıkla Bizi direkt arayabilirsiniz : 0 212 982 48 18

Video Konferans Alanında Google’dan Büyük Atak

Korona Virüsün hızla yayılması ve insanların salgından korunmak adına kişisel karantinaya girmesi, konferans programlarında zirve kullanım oranlarını getirdi. Bu süreçte Zoom, müthiş bir atak yaparak, video konferans konusunda neredeyse zirveye oturmuş durumda. Bunu gören diğer teknoloji devleri, kendi çaplarında değişimlere giderken, en büyük değişim haberi Google’dan geldi. Google, Meet video konferans uygulamasını ücretsiz yaptığını duyurdu.

Programın herkes için tamamen ücretsiz olması birkaç haftayı alabilir!

100 kişiye kadar video konferansa izin veren Zoom, başlattığı rekabette çok çetin rakiplerle savaşıyor. Son olarak bu rekabete Google’da dahil olarak, Meet isimli video konferans uygulamasını ücretsiz yaptığını duyurdu.

Meet, bu kadardan önce sadece ücretli kullanım yapan kullanıcılardan tarafından çağrı başlatılabilen bir uygulamayken, artık herkes Meet’te video konferans da çağrı başlatabilecek.

Video Konferans Alanında Google’dan Büyük Atak

Aşamalı Bir Şekilde

Google’dan yapılan açıklamaya göre, tüm kullanıcıların Meet programını tamamen ücretsiz kullanabilmesi birkaç haftayı bulabilir. Yapılan açıklamanın devamında ise, kullanıcıların Eylül ayına kadar Meet’i sınırsız kullanabilmeleri söz konusu. Eylül ayından sonra ise, kullanıcılar sadece 60 dakika sınırlamasına tabi tutulacaklar.

Eylül ayına kadar ücretsiz kullanılacak olan Meet’te yapılan tek sınırlama katılım sayısında. Zira başlatılan video konferans görüşmesine Zoom uygulamasında olduğu gibi, 100 kişiden fazla kullanıcı dahil edilemeyecek.

Kurumsal G Suite Müşterilerine Özel

Google’ın açıklamaları bunlarla sınırlı değil. G Suite Kurumsal müşterilerine özel, sözleşmeye gerek olmadan, Meet uygulamasının tüm özelliklerinden sınırsız şekilde yararlanabilecekler. Ayrıca firmalar, Meet uygulaması ile alan adları üzerinden 100.000 bin kişiye kadar da canlı yayınlar yapabilecek.

Google Meet Kullanımı Hızla Artıyor

Google’ın diğer video konferans uygulamalarından farkı ve önde olmasının sebebi, Gmail kullanıcısı sayısının fazla olması. Zaten milyonlarca insanın mobil telefonunda herhangi bir mobil uygulama ile hizmet veren Google’ın, Zoom ve diğer konferans uygulamalarından açık ara önde olduğu kesin. Meet’in de ücretsiz yapılmasıyla, diğer uygulamalara olan kullanım daha da düşeceğe benziyor. Ücretli olmasına rağmen, geçen hafta itibariyle Meet’in günlük toplantı katılımcı sayısı 100 milyonu aşmış durumda.

Meet toplamda 3 milyar dakika video toplantıya hizmet etmiş bir uygulama. Korona Virüs yayılımından beri Meet kullanımı dünyada 30 kat artmış durumda.

Diğer Blog Yazılarımız

Tarih: 29 Nis 2020 - Yazar: YcrSOFT Destek