Magento E-Ticaret yazılımına 490 $ ile sahip olabilirsiniz. Yıllık ödeme yok..

Detaylar için tıkla Bizi direkt arayabilirsiniz : 0 212 982 48 18

Google Adsense Mobil Uygulaması Artık Yok!

Google adsense kullanıcılarının, adsense gelirlerini takip ettikleri Google adsense mobil uygulama yayından kaldırıldı. Google, konuya ilişkin şöyle bir açıklama yaptı;

2020 yılında mobil platformda çok daha iyi bir deneyim sunma sözümüzü yerine getirerek yeni, duyarlı bir web raporlama ve ana sayfa arayüzünü kısa bir süre önce, kullanıcılarımızın deneyimine sunduk. Geçen sene duyurduğumuz şekilde de, Adsense mobil uygulamasını yayından kaldırdık.

Play store ve İos kullanıcıları artık bu uygulamayı telefonlarına indiremeyecekler. Fakat telefonlarında mevcut yüklü bulunan adsense mobil uygulamasını kullanabilecekler. Fakat bu kullanım da birkaç ay içerisinde son bulacak.

Google Adsense uygulaması, web site veya video kanallarından para kazanmak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş bir reklam platformudur. Bu uygulama ile web sitenize istediğiniz firmanın reklamını alarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle haber siteleri ve çok ziyaretçili portalların daha çok tercih ettiği Adsense uygulaması, çok trafik alan web sitelerinde oldukça iyi kazançlar sağlamaktadır.

Basit Kullanımlı Yönetim Paneli

Google’ın tasarladığı Adsense kullanıcı paneli oldukça kolay kullanımlıdır. Bu programı kullanabilmek için herhangi bir yazılım bilginizin olmasına gerek yoktur. İnternet sitenizde hangi firmaların reklam vermesine karar verdikten sonra, dakikalar içerisinde reklam almaya başlayabilirsiniz.

Reklam kazançlarının hesabınıza yatabilmesi için kullanıcı bilgilerinizin tam olarak sisteme girilmesi gerekmektedir.

Reklamlar Müşteri Kaybettirebilir!

İnternet sitelerinde reklam yayınlamak illa ki her internet sitesi sahibinin hakkıdır. Fakat bu reklamlar, kullanıcı deneyimini zorlaştırdığında, ya da müşterilerin zamanlarını boşa harcadığında, kazanç kaybı olabilir. Bilinçsiz yerleştirilmiş reklamlar yüzünden, internet kullanıcıları, uzun süreler kullandıkları web sitelerinden vazgeçebilmektedir.

Bu sebeplerden ötürü, bir web sitesine, Google Adsense reklam çalışması yapılacaksa, dikkatli bir şekilde ve kullanıcıların ziyaret istatistikleri kontrol edilerek yapılmalıdır.

En çok sevilen web siteleri, reklam vermeyen, sade içerikli ve kolay kullanımlı web siteleridir. Özellikle bir e-ticaret sitesi işletiyorsanız, reklam vermemenizi tavsiye ederiz. Hiç bir internet kullanıcısı doğal olarak, alışveriş yaptığı web sitelerinde, zaman kaybettiren reklamlar görmek istemez.

Kurumsallaşabilmek, hangi sektörde olursanız olun, firmanızı kaliteye taşıyabilmek için, kaliteli bir internet sitesine ihtiyacınız var. Bu kaliteyi, ne kadar sorunsuz bir web tasarım ile yapılmış olsa da herhangi bir reklam uygulaması bozmaktadır.

Google Adsense Mobil Uygulaması Artık Yok!

Diğer Blog Yazılarımız

Tarih: 24 Nis 2020 - Yazar: YcrSOFT Destek