Magento E-Ticaret yazılımına 490 $ ile sahip olabilirsiniz. Yıllık ödeme yok..

Detaylar için tıkla Bizi direkt arayabilirsiniz : 0 212 982 48 18

Google Firma Kaydı Önemi Nedir? Seo İle Alakası?

Google Firma Kaydı

İşletmenizin internet sitesi olsun olmasın, Google Firma Kaydı yaparak, Google’da daha kolay bulunabilirsiniz. Google My Business ismi ile hizmet veren bu uygulama, harita altyapısı ile çalışan, oldukça verimli bir Google uygulaması. Mantık olarak, kullanıcılar bir arama yaptıklarında, karşılarına en yakın o arama ile ilgili firmayı çıkartmaya yarayan bir programdır.

Google Firma Kaydı İçin Nasıl Kayıt Olunur?

Google Firma Kaydının Önemi? Seo İle Alakası Nedir?

Google My Business sayfasından, üye olarak, giriş yapmalı ve sistemin istediği bilgileri doldurmalısınız. Bunun sonucunda, seçiminize göre, ya telefon ya da posta yoluyla Google tarafından işletmeniz doğrulanacaktır. Doğrulama sonrasında, artık Google arama sonuçlarında, firmanız lokasyon olarak kullanıcılara sonuç şeklinde verilmeye başlanacak.

Google Firma Kaydı İçin İnternet Sitesi Olması Önemli

Uygulama, harita bazlı çalışsa da, kullanıcılarınızı buradan web sitenize yönlendirmeniz daha doğru olacaktır. Zira artık internet üzerinde bir web sitesi olmayan firmaların, kullanıcılar üzerinde bir güven sorunu yarattığı açıktır. Bu sebepten dolayı, Google firma kaydı öncesi veya sonrası bir web sitesi de yaptırmanız gerekir. Web siteleri, müşterilerinizin, firmanızı tanıyabilmeleri için çok önemlidir. Bir internet sitesi olan firma, sitesinde, firma geçmişi ve bugünkü ürün veya hizmetlerini anlattığından, müşterilerinin firmaya güvenmeleri daha kolay olacaktır.

Google Firma Kaydı İçin Adresinizi Doğru Girmelisiniz

Google işletme kaydı uygulaması, direkt olarak Google haritalar ile senkronize çalıştığından, arama sonucunda çıkan firmanızın haritasına tıklayan müşteriniz, eğer adres yanlış girilmişse, farklı bir adrese gidecektir. Uygulamanın en büyük özelliği, kullanıcılara, işletmenin adresini direkt olarak navigasyon hizmeti ile sunmasıdır.

Google Firma Kaydı ve Seo

Google üzerinde işletmeniz ile alakalı yaptığınız her şeyin, seoya yanı arama motoru optimizasyonuna etkisi olacaktır. Tüm Google servisleri senkronize çalışmaktadır.

Bu sebepten, Google işletme kaydı yapan firmaların, web siteleri için de, bu kayıt oldukça önemlidir. Tabi ki bu kaydı yaptırdıktan sonra %100 seo da başarı beklenmesi imkansızdır. Bu uygulama ile sadece, lokasyon bazlı kelimelerde seoya katkı sunmuş olursunuz. Bu kayıt yapıldıktan sonra da, internet sitesi üzerinde seo çalışmaları gerektiği devam ettirilmelidir.

Google firma kaydı için firmamız müşteri temsilcileri ile görüşebilirsiniz. Firma kaydı siparişleri aynı gün değerlendirilmekte ve Google doğrulaması alınmaktadır.

Diğer Blog Yazılarımız

Tarih: 24 Nis 2020 - Yazar: YcrSOFT Destek